Blokman
blokman blokman blokman blokman

powered by: GBC

Napełnianie klimatyzacji ŁódźKlimatyzacja - napełnianie klimatyzacji łódźStacja obsługi klimatyzacji Clim Fill Auto

Stacja Valeo Clim Fill to urządzenie pozwalające na obsługę samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów. 

Clim Fill Autoautomat z 2 wagami oleju i dozownikiem kontrastu.
Valeo Clim Fill Auto pozwalaja na pracę w trybie automatycznym (opróżnianie układu, wykonanie próżni i test szczelności oraz napełnienie układu) i w trybie manualnym.
W
stacji Clim Fill Auto zastosowano dodatkowo dwie wagi oleju zużytego i świeżego oraz dozownik kontrastu, co sprawia, że w trybie automatycznym można dodawać również olej i kontrast do układu.
Spełnienie
wymogów związanych z obsługą ciężarówek i autobusów wymagało zastosowania najbardziej wydajnej na rynku pompy próżniowej oraz zbiornika wewnętrznego mogącego pomieścić 20 kg czynnika R134a.

Przyczyną częstych usterek układu klimatyzacji samochodowej jest wilgoć. W celu zapewnienia skutecznego osuszenia układu należy dokładnie usunąć. Zastosowana dwustopniowa pompa próżniowa o wydajności 180 l/min pozwala na wytworzenie ciśnienia rzędu 26 mbar. Ciśnienie to powoduje, że woda znajdująca się w układzie zaczyna wrzeć już w temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza i następuje dokładne odessanie pary wodnej. Ciśnienie to może być utrzymane w układzie przez cały proces PRÓŹNI dzięki temu mamy pewność, że usługa została wykonana profesjonalnie.

Baza danych urządzenia zawiera dane 3 300 różnych modeli pojazdów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zawarte tam dane dotyczące:

  • ilości czynnika R134a

  • rodzaju oleju układu klimatyzacji

  • ilości oleju w całym układzie

  • ilości oleju w poszczególnych podzespołach

Informacje o ilości oleju w poszczególnych podzespołach nam niezbędne do profesjonalnej naprawy układu po wymianie np. skraplacza, butelki osuszacza lub innych elementów.
Baza
danych pozwala na wprowadzenie dodatkowych danych 250 modeli samochodów zdefiniowanych przez użytkownika.

Oprogramowanie
pozwala na wyposażenie stacji w moduł diagnostyczny pozwalający na ocenę pracy i diagnozowanie usterek klimatyzacji.

 Na podstawie takich parametrów jak:

  • temperatura otoczenia, 
  • nawiewu, 
  • wysokiego oraz niskiego ciśnienia 

program określa czy klimatyzacja pracuje prawidłowo, a w przypadku niewłaściwej pracy systemu, podpowiada możliwe przyczyny niesprawności i sposoby ich usunięcia. Możliwe jest diagnozowanie właściwości pracy skraplacza, zaworu rozprężnego, dławika, sprężarki, ilości czynnika w układzie. Funkcja ta stanowi nie tylko pomoc przy wyszukiwania niesprawności ale również możemy potwierdzić poprawność wykonanej usługi jeśli otrzymamy komunikat, że system działa prawidłowo.

Wymiana uszkodzonej sprężarki klimatyzacji czy też długotrwałe otwarcie układu np. w wyniku stłuczki wymaga oczyszczenie układu. W przeciwnym razie może dojść do ponownej awarii układu.

Znanych jest kilka metod płukania układu:

  • sprężonym powietrzem, 
  • azotem, 
  • detergentem i czynnikiem chłodniczym

Najbardziej skuteczne metody to płukanie detergentem i czynnikiem chłodniczym. Płukanie czynnikiem pozwala na zaoszczędzenie wysokich kosztów związanych z zakupem detergentów i ich utylizacji. Poza tym jest bezpieczne dla elementów gumowych układu.

Stację Valeo Clim Fill można wyposażyć w przystawkę do płukania. Przystawka posiada mechaniczny filtr zatrzymujący zanieczyszczenia i pozwala na ochronę wewnętrznego filtra stacji.
COP Banner